top of page



💔 “Остайница” - Рене Карабаш 💔
💔 Вярвам от цялото си сърце, че най- великите литературни шедьоври и произведения на изкуството са онези, след които никога не можеш повече да бъдеш същият. Този, който си бил преди досега си с тях, преди всепомитащото им влияние и въздействие. Точно такова връхлитащо явление е “Остайница” на Рене Карабаш и самата тя като писателка. Явление в съвременната литература, изкуство, живот. 💔 Помня и никога няма да забравя онези преживявания, които са ми се отразили така. Сякаш “н
Дарина Димитрова
2 days ago7 min read


Крехар
🦕 “Крехар” - Благой Д. Иванов 🦕 🪨 “Само че чудовищата в някакъв по-символен смисъл са факт. Имат си и латинско наименование - Homo sapiens sapiens. Ние сме злодеите, способни да разрушат хармонията; ние сме аберацията, която трябва да се подведе под отговорност и да се сложи под контрол. Не искам да звуча отново назидателно и далеч не смятам, че всеки от нас заслужава подобна оценка, напротив - цивилизацията ни е построила повече болници, отколкото концлагери, и съм убеден
Дарина Димитрова
Jun 155 min read
bottom of page

